Teleskopowe osłony Warman® - lepsza ochrona operatorów pomp - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Nowe opatentowane osłony dławika sprawiają, że konserwacja pompy jest bezpieczniejsza i można je zamontować bez demontażu pompy.

Weir Minerals z dumą informuje o nowych teleskopowych osłonach dławnicowych, które dodatkowo chronią operatorów dokonujących regulacji uszczelnienia dławika w gamie pomp szlamowych Warman®.

Osłony nie muszą być usuwane w celu wyregulowania popychaczy dławika, co sprawia, że to rutynowe zadanie jest znacznie bezpieczniejsze. Teleskopowa konstrukcja, którą można zamontować w istniejących pompach Warman® bez ich demontażu, zapewnia bezpieczne dopasowanie niezależnie od konfiguracji pompy.

W Weir Minerals bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego z dumą mówimy o innowacyjnych osłonach dławnicowych, które zapewniają rozwiązanie długotrwałego problemu związanego z bezpieczeństwem. Marcus Lane, Menedżer produktu - pompy Warman® – opowiada jak bezpiecznie wyregulować uszczelnienie dławika pompy szlamowej podczas jej pracy.

Musimy wyregulować dławiki podczas pracy pompy. W przeszłości oznaczało to usunięcie osłony.  Obracające się części pompy stwarzały zagrożenie dla operatora. Nowe osłony nie muszą być zdejmowane podczas pracy pompy i rozwiązują szereg problemów związanych z bezpieczeństwem, które nasze zespoły serwisowe często obserwują na miejscu. Głównym zagrożeniem była możliwość siłowego wyrzucenia (przez obracające się elementy) narzędzia używanego do regulacji popychacza dławika. Innym częstym problemem jest tendencja operatorów do układania szmatki na obszarze uszczelnienia podczas regulacji w celu zablokowania rozprysku wody. Tkanina może jednak zaplątać się wokół obracającego się wału, jednocześnie chwytając narzędzie, palce, dłoń lub ramię personelu konserwacyjnego”- kontynuuje.

Teleskopowe osłony uszczelnienia dławika Warman® w pełni chronią personel konserwacyjny przed potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami wynikającymi z odsłoniętego wału”.

Osłony, które są zgodne ze światowymi normami, w tym ISO 14120, ISO 13857, AS4024.1601 i AS4024.1801, są dostępne dla większości pomp Warman®, w tym MCR, WBH i AH, a dodatkowe projekty zostaną opracowane na życzenie.

Wykonane są ze stali nierdzewnej, aby zapobiec korozji, osłony są pomalowane na złocistożółty kolor, aby można je było szybko zidentyfikować jako element bezpieczeństwa.

Teleskopowe osłony dławnicowe Warman® są dostępne na całym świecie.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.