Technologia Synertrex® IntelliWear™ zapewnia zdalne monitorowanie węży, jednocześnie zwiększając wydajność i bezpieczeństwo rurociągów szlamowych - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Inteligentne monitorowanie sprzętu zapewnia operatorom rurociągów zwiększoną kontrolę nad wydajnością i harmonogramami konserwacji, zmniejszając koszty operacyjne i nieplanowane przestoje. Weir Minerals, światowy lider w dziedzinie technologii premium i rozwiązań dla górnictwa, wprowadza na rynek Synertrex® IntelliWear™ – nowy cyfrowy system monitorowania zużycia węży w rurociągach szlamowych. Opracowany przez specjalistów Weir Minerals, inteligentny system odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na optymalizację i bezpieczeństwo w przemyśle wydobywczym.

Wraz z ciągłym przechodzeniem w kierunku rozwiązań cyfrowych Weir Minerals dostrzegł potrzebę wspierania klientów w ich bieżącej konserwacji. Znana z zaangażowania w obsługę klienta, firma opracowała rozwiązanie, które umożliwia kopalniom monitorowanie stanu i zużycia węży za pośrednictwem sieci inteligentnych czujników podłączonych do systemu DCS (Digital Control System).

Stan sprzętu ma ogromne znaczenie, ponieważ wielu operatorów chce usprawnić swoje operacje w celu zwiększenia wydajności i skrócenia przestojów. System monitorowania Synertrex® IntelliWear™ pozwala operatorom rurociągów sprawdzać swoje urządzenia w krytycznych obszarach zużycia i przeprowadzać konserwację predykcyjną przed wszelkimi nieplanowanymi zakłóceniami i przestojami. Przy planowanych naprawach i wymianie sprzętu korzyści dla klientów są nieocenione. Redukujemy nieplanowane przestoje, co prowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji i konserwacji. Co najważniejsze, zwiększa się bezpieczeństwo na miejscu, ponieważ węże są wymieniane przed awarią, co eliminuje ryzyko wycieku szlamu.

Eduardo Putz, Synertrex i Mechatronics Champion w Ameryce Łacińskiej:

System monitorowania Synertrex IntelliWear umożliwia naszemu klientowi znacznie większą kontrolę nad swoim sprzętem. Dzięki inteligentnym czujnikom są w stanie analizować żywotność, planować konserwację i kontrolować zapasy. Zdolność do zapobiegania nieplanowanej konserwacji dodatkowo wspiera naszych klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

System Synertrex IntelliWear został opracowany i rygorystycznie przetestowany w różnych warunkach. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma wywrze znaczący pozytywny wpływ na działalność naszych klientów.

System składa się z inteligentnego czujnika cyfrowego zintegrowanego z produktami Linatex® i Vulco® firmy Weir Minerals. Centralny panel sterowania rejestruje informacje w jednym miejscu, a pulpit nawigacyjny umożliwia wizualizację i analizę danych sprzętu za pośrednictwem platformy cyfrowej Synertrex®. Cyfryzacja umożliwia naszym klientom kontynuowanie ich normalnych obowiązków operacyjnych, podczas gdy duże ilości danych są automatycznie analizowane i interpretowane w tle za pośrednictwem platformy Synertrex®.

synertrex intelliwear

W gumowej wykładzinie na różnych poziomach grubości umieszczany jest przewód przewodzący. W miarę zużywania się wykładziny aktywuje czujniki, które wskazują stopień zużycia gumowej wykładziny, a co za tym idzie, ile pozostało jej żywotności. Opracowano łatwy w obsłudze cyfrowy system sygnalizacji świetlnej, który umożliwia szybką wizualną identyfikację stanu węża lub szpuli. Mniej niż 50% zużycia to kolor zielony, od 50% do 70% zużycia to kolor żółty, ponad 75% zużycia to kolor czerwony – co wskazuje, że nadszedł czas na konserwację zapobiegawczą. Drut przewodzący jest instalowany wzdłuż całej szpuli lub węża Linatex® lub Vulco®, na całej jego średnicy.

Centralny panel monitorujący zbiera dane z czujników i przesyła je do platformy Synertrex®, która umożliwia operatorom lub personelowi konserwacyjnemu ich podgląd. Zebrane informacje można również przesłać do chmury i przeglądać na pulpicie nawigacyjnym na żywo, który jest automatycznie aktualizowany co dwie minuty. Inteligentny system umożliwia operatorom zdalny podgląd informacji o zużyciu w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia, zapewniając ciągłe monitorowanie i lepszą kontrolę nad sprzętem. Ta kontrola pozwala na optymalizację, poprawę wydajności i eliminację niepożądanych warunków pracy.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.