Zrozumieć przesiewacze: katalog a wykonania niestandardowe - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Przesiewacze to w głównej mierze sita, które umożliwiają separację wg wielkości cząstek. Jest to kluczowy element maszyny, który chroni kruszarki przed nieprawidłowym zasilaniem i przetwarza rozładowanie kruszarki przed zasileniem kolejnej fazy obwodu. Podobnie jak większość wysoce zaprojektowanych urządzeń - wybór produktu jest kluczem do zapewnienia optymalnej wydajności przesiewaczy. Ważne jest, aby wybrać urządzenie, które nie tylko spełnia aktualne wymagania, ale będzie także pracowało przez długi okres.

Wyobraź sobie, że w końcu osiągasz punkt, w którym możesz zwiększyć swoją produkcję, jednak istniejący przesiewacz nie poradzi sobie z dodatkową przepustowością. Brak przewidywania przyszłego wzrostu przy wyborze przesiewacza może spowodować znaczne koszty modernizacji konstrukcji stalowych i wymiany urządzeń peryferyjnych, takich jak podajniki i przenośniki, co znacznie podniesie koszty eksploatacji.

Weir Minerals produkuje szeroką gamę przesiewaczy, z których wszystkie zostały tak zaprojektowane, aby spełnić określone wymagania. Od przesiewaczy odwadniających i pochylonych, po poziome i wielospadowe - każda odmiana ma specyficzne cechy i zalety, aby zapewnić doskonałe wyniki w określonym zastosowaniu.

Trio screen

Jednak przed podjęciem decyzji o typie przesiewacza ważne jest, aby zadać sobie jedno pytanie: czy ta aplikacja wymaga standardowego lub opracowanego na zamówienie rozwiązania (ETO)?

Czym jest „standard”?

Nasze „standardowe” przesiewacze to oferta katalogowa: przesiewacze o określonych długościach i szerokościach, które z powodzeniem sprzedajemy i instalowaliśmy w przeszłości. Wielu dostawców przesiewaczy twierdzi, że wybór standardowego modelu jest ryzykowny - nie wiesz, jakie rozmiary będą odpowiadać Twoim klientom?

Zgadzamy się, że nie można stosować uniwersalnego podejścia do projektowania przesiewaczy. W wielu aplikacjach wersja katalogowa będzie jednak odpowiednia, ponieważ nasza znormalizowana oferta przesiewaczy Trio® została zbudowana na podstawie bezpośredniego doświadczenia naszych klientów.

Dzięki tym informacjom zidentyfikowaliśmy funkcje, rozmiary i konfiguracje przesiewaczy dla branży wydobywczej i kruszyw, co pozwoliło nam zapewnić, że nasze łańcuchy dostaw mogą szybko dostarczać standardowe wykonania i ich komponenty w dowolne miejsce na świecie.

Nasza podstawowa oferta przesiewaczy została zaprojektowana z naciskiem na łatwość konserwacji i serwisu oraz bezproblemową integrację z istniejącym sprzętem..

Często „standard” ma negatywne skojarzenia, ale „standard” w przypadku przesiewaczy Trio® został tak zaprojektowany, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom zakładów górniczych na całym świecie i jest wspierany przez światowej klasy sieć serwisową. Kupowanie produktu „z półki” może skrócić czas przestoju i przyspieszyć proces uruchomienia.

Kiedy potrzebujesz niestandardowego przesiewacza?

Chociaż nasz standardowy asortyment został opracowany w celu spełnienia szerokich wymagań, niektóre aplikacje są nietypowe i wymagają czegoś specjalnego.

Przesiewacze zaprojektowane na zamówienie (ETO), nazywamy naszą serią Enduron®.

Aplikacje przesiewowe stają się bardziej skomplikowane, gdy zagłębisz się w proces produkcji. Kiedy osiągnięty zostanie określony rozmiar cząstek, produkcja  koncentruje się na oddzieleniu metali szlachetnych od skały. Ta dodana zmienna jest często sprzężona z różnymi typami rud, różnymi metodami wydobycia i pomnożona przez liczbę etapów procesu. Nagle to, co było prostym procesem separacji, staje się bardzo złożonym procesem z wieloma składowymi.

Nasza oferta przesiewaczy Enduron® opiera się na kilkudziesięciu latach doświadczenia w dostarczaniu niestandardowych rozwiązań dla przemysłu wydobywczego.

Produkcja przesiewaczy ETO zaczyna się od pracy naszych inżynierów zajmujących się procesami, którzy określają Twoje indywidualne wymagania, w tym; długość, szerokość, wysokość, prędkość, skok, nachylenie i zastosowanie. Następnie spotykają się z zespołem projektantów przesiewaczy, aby przeanalizować każdy aspekt produktu. Informacje te są odzwierciedlane w modelu 3D, który jest weryfikowany przez naszych starszych inżynierów oraz naszych specjalistów ds. łańcucha dostaw i produkcji.

Dostarczyliśmy przesiewacze ETO dla unikalnych projektów na całym świecie. Niedawno nasz zespół opracował niskoprofilowy, dwupokładowy przesiewacz dostosowany do określonych ograniczeń przestrzennych. Ze względu na ograniczenia dotyczące miejsca instalacji, zdemontowane elementy zostały wysłane do klienta i zmontowane na miejscu.

Myśląc nieszablonowo, byliśmy w stanie pomóc naszemu klientowi zwiększyć wydajność dzięki przesiewaczowi z podwójnym pokładem w obszarze, który ledwo mieści jeden pokład. To tylko jeden przykład, dlaczego rozwiązania tworzone na zamówienie są tak ważne, ale jest ich o wiele więcej np.

- dopasowanie do istniejącej powierzchni,

- przetwarzanie wymagających produktów,

- idealne uzupełnienie parametrów projektu,

- dopasowanie do preferencji operatorów przesiewacza.

Każda aplikacja ma określone wymagania, a nasze przesiewacze ETO są zaprojektowane z myślą o unikalnych wymaganiach naszych klientów.

Rozumiemy, że nasi klienci potrzebują przede wszystkim naszego wsparcia, niezależnie od zapotrzebowania na sprzęt. Nasi eksperci spędzili dużo czasu, aby zrozumieć wszystkie wymagania i upewninić się, że nasze zespoły na całym świecie mogą zaoferować odpowiedni sprzęt, niezależnie od zastosowania.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.