Dłuższa żywotność pompy Warman® MCR® - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Pompa Warman® MCR® gwarantuje dwukrotnie większą żywotność i pozwala zaoszczędzić kopalni złota Agnico Eagle Laronde 70.000 USD rocznie. Nowoczesna konstrukcja i doskonałe materiały eksploatacyjne zmniejszają o połowę roczne koszty pracy pompy w zastosowaniach o wysokiej ścieralności, skracając ogólny czas konserwacji o 40%.

Wyższość oryginalnych pomp i części Warman® została udowodniona w próbie porównującej wydajność pompy Warman® MCR® 250 z pompą Warman® AH® wyposażoną w nieoryginalne części zamienne w kopalni złota Agnico Eagle Mines LaRonde w Quebecu, Kanada.

Kopalnia wykorzystywała dwie pompy szlamowe Warman® AH® 12/10 do zarządzania opróżnianiem młyna SAG od czasu rozpoczęcia działalności w 1988 r. Chociaż pompy te były wówczas najnowszą technologią, bardzo gruboziarnista zawiesina powodowała zużywanie się pomp po zaledwie 1600 godzin.

warman mcr

Kiedy replikator zaproponował wypróbowanie tulei pompy i części innych producentów zamiast naszych oryginalnych części Warman, obiecał podwoić żywotność istniejących elementów pompy. Nasi inżynierowie zbadali pierwotną przyczynę problemów związanych ze zużyciem i zdecydowali, że pompa Warman MCR osiągnie znacznie lepsze wyniki w porównaniu z pompą AH z częściami innych niż OEM”, mówi Mike Swintak, Regionalny Starszy Menedżer Produktu w Weir Minerals.

Zamiast go podwoić, tuleje i wirniki drugiego producenta zmniejszyły żywotność pompy o 300 godzin, zużywając się już po 1300 godzinach. Oprócz wymaganych sześciu napraw rocznie, nieoryginalne części przerywały produkcję z powodu wykrycia przedwczesnych pęknięć wykładziny. W międzyczasie pompa Warman® MCR® 250 osiągnęła 3000 godzin ciągłej pracy, wymagając tylko trzech przeglądów i obniżyła koszty części zamiennych o 36%, czyli 70.000 USD rocznie.

„Fantastyczne wyniki osiągnięte w LaRonde wynikały nie tylko z doskonałej odporności na zużycie oferowanej przez materiał ścierny Ultrachrome A05, ale także z doskonałej konstrukcji hydraulicznej pompy MCR. Nasi inżynierowie ściśle współpracowali z operatorami Angico Eagle w celu usunięcia problemów w całym obwodzie”- mówi Swintak.

Dowiedz się o zagrożeniach związanych z nieoryginalnymi częściami pompy.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.