Rozwiązania zintegrowane: nasza technologia materiałowa - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Nasza zaawansowana technologia materiałowa jest głównym elementem filozofii rozwiązań zintegrowanych Weir Minerals, czyli dostarczania urządzeń najwyższej jakości, które mają dłuższą żywotność i pozwalają zmniejszyć koszty ponoszone przez naszych klientów.

Dzięki ośrodkom innowacji technologicznych na całym świecie, nasz zespół ds. inżynierii materiałowej jest doskonale przygotowany do ścisłej współpracy z naszymi zespołami ds. produkcji, rozwoju produktów i sprzedaży w celu opracowywania nowych materiałów, które zapewniają naszym klientom lepsze rezultaty.

Potrzeby klientów są główną siłą napędową rozwoju naszej technologii materiałowej. Nieustannie udoskonalamy naszą linię produktową, aby rozwiązywać problemy naszych klientów i sprostać wymagającym zastosowaniom w terenie.

shutdown9

Technologia materiałowa jest z natury dziedziną iteracyjną, opierającą się na połączeniu ścisłego zrozumienia warunków panujących w danej lokalizacji ze starannymi badaniami i próbami terenowymi, w celu zapewnienia, że praktyczne zastosowania odzwierciedlają oczekiwania naszych klientów.

Zespoły ds. rozwoju produktów nieustannie pracują nad zapewnieniem odpowiednich testów nowych materiałów pod kątem zużycia w różnych lokalizacjach oraz ustalenia, jak zachowują się materiały w różnych zastosowaniach i warunkach zewnętrznych. Testy z reguły polegają na skanowaniu 3D i szczegółowej analizie obserwowanych profili zużycia w celu określenia tempa zużycia i charakterystyk na ustalonych etapach. Informacje uzyskane z takich prób są bezcenne nie tylko przy ocenie i raportowaniu wydajności, ale również przy projektowaniu materiałów.

Nasz międzynarodowy zespół

Przykładem współpracy międzynarodowej na dużą skalę może być projekt z ubiegłego roku realizowany w regionie złóż piasków roponośnych w Kanadzie, gdzie razem z klientem lokalny zespół Weir Minerals zidentyfikował potrzebę opracowania w krótkim czasie całkowicie nowej wykładziny spiralnej pompy szlamowej.

Projekt ten wymagał bliskiej i skutecznej współpracy pomiędzy kanadyjskim zespołem, zespołem ds. technologii pomp Weir Minerals w amerykańskim Madison w stanie Wisconsin, naszą odlewnią w Todmorden w Wielkiej Brytanii i zespołem ds. rozwoju materiałów z siedzibą w Sydney w Australii.

Zespół szybko zdał sobie sprawę, że w celu wykonania nowej, grubszej konstrukcji, potrzebny będzie całkiem nowy stop do obudowy, co, dzięki wyjątkowej i szybkiej wymianie informacji pomiędzy Todmorden, Madison i Sydney, zostało zrealizowane w rekordowym czasie.

Nasze stale udoskonalane produkty

Podczas gdy rozwój materiałów jest często powolnym, ale ciągłym procesem iteracji i małych udoskonaleń, w ostatnich latach zespół osiągnął przełomowe wyniki, takie jak wprowadzenie na rynek stopu A68, jak również elastomerów R67 i R508, które oferują aż 30-procentową poprawę żywotności w porównaniu do istniejących materiałów przy wymagających zastosowaniach.

Nowe obszary, na których skupia się zespół, obejmują produkcję dodatków i materiałów kompozytowych, które można wykorzystywać w zastosowaniach w ciężkich warunkach jako podstawowy materiał zużywalny lub jako wstawkę wewnątrz bardziej ekonomicznego stopu lub elastomeru w celu zwiększenia niezawodności sprzętu lub zapobiegania nieplanowanym postojom.

Osiągnięcia te są wynikiem ścisłych konsultacji pomiędzy zespołem ds. badań materiałowych i produkcji, w wyniku których powstały produkty takie jak modułowe panele odporne na ścieranie Linard® ze wstawkami z białego żelaza chromowanego, oraz prób polegających na zastosowaniu powłok i wkładek z węglika wolframu w pompach w warunkach wysokiej ścieralności.

W celu utrzymania innowacyjnej działalności zespołu, firma Weir Minerals podjęła bliską współpracę z czołowymi uczelniami, aby zapewnić praktyczne doświadczenie najbardziej obiecującym studentom inżynierii, metalurgii i chemii na całym świecie. Stażyści ci są nie tylko fantastycznym źródłem nowych pomysłów dla zespołu, ale wielu z nich po ukończeniu studiów kontynuuje pracę dla Weir Minerals.

Nasza technologia materiałowa pełni istotną rolę w dostarczaniu naszym klientom najlepszych na rynku produktów, a jednocześnie jest jednym z czterech filarów naszego podejścia opierającego się na rozwiązaniach zintegrowanych.

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.