Warman® DWU – najlepsza pompa w swojej klasie - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Rynek oferuje wyspecjalizowane pompy szlamowe do obsługi gęstych i ściernych szlamów, a także pompy zanurzeniowe do pompowania czystej wody. Żadna z tych opcji nie zapewnia jednak skutecznego rozwiązania do pompowania brudnej wody kopalnianej. Weir Minerals wykorzystał swoje doświadczenie w dziedzinie pompowania zawiesin i opracował pompę Warman® DWU (Dirty Water Unit), zaprojektowaną do obsługi gęstej zawiesiny i zapewniającej wysokie ciśnienie tłoczenia.

Wprowadzenie zawieszonych ciał stałych prowadzi często do zapychania pompy. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn przedwczesnych awarii. Trudne warunki pracy podczas podziemnego wydobycia są ogólną przyczyną zwiększonego poziomu zawieszonych ciał stałych przedostających się do wody odprowadzanej z kopalni. Pompa Warman® DWU radzi sobie z tymi wyzwaniami, transportując brudną wodę kopalnianą do wyznaczonego punktu zrzutu za pomocą przenośnych lub stałych rozwiązań pompowania pojedynczego (140 m), wieloetapowego (480 m).

pompaWarman

Wyzwanie dla tłoczenia brudnej wody

„Dirty water” to nazwa nadawana wodzie o zbyt wysokim odsetku zawieszonych ciał stałych, ale zbyt niskim odsetku, aby można ją było zaklasyfikować jako zawiesinę. Brudna woda staje się problemem, gdy ciała stałe gromadzą się w pompie, przegrzewając ją i powodując awarię silnika.

Pompa Warman® DWU została specjalnie zaprojektowana do usuwania brudnej wody o ciężarze właściwym (SG) do 1,05. Pompa DWU została zaprojektowana przy użyciu obliczeniowej dynamiki płynów (CFD) i wykorzystuje zaawansowaną technologię materiałową Weir Minerals, umożliwiając wydajne przetwarzanie płynu i minimalizowanie konserwacji pompy w długim okresie.

„W większości przypadków pompy czystej wody ulegną awarii, gdy będą musiały przetwarzać nawet niewielką ilość cząstek.”, wyjaśnia Marnus Koorts, Kierownik Produktu ds. Pomp w firmie Weir Minerals Africa, „Gdy osiągniesz ponad 1% cząstek stałych, jedyną alternatywą jest instalacja pomp szlamowych ”.

Problem pompowania brudnej wody za pomocą pomp szlamowych

Pompy szlamowe są powszechną odpowiedzią na problem brudnej wody, ale to rozwiązanie jest kosztowne i nieefektywne. Bez wyspecjalizowanej pompy do brudnej wody, takiej jak Warman® DWU, dla osiągnięcia podobnej wydajności i wysokości podnoszenia należy zainstalować kilka pomp szlamowych.

Pompa Warman® DWU wykorzystuje nową obudowę wysokociśnieniową, aby wytrzymać ciśnienia do 7 000 kPa, dzięki czemu może pracować z maksymalną prędkością i osiągnąć wysokość podnoszenia 140 m w najlepszym punkcie wydajności.

„To skutkuje niższymi kosztami eksploatacji i krótszym czasem przestoju, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność i oszczędność energii w porównaniu z użyciem pomp szlamowych w tej samej aplikacji”, podsumowuje Koorts.

Pompowanie brudnej wody za pomocą pompy Warman® DWU

Pompa Warman® DWU jest idealnym rozwiązaniem problemu przenoszenia cieczy, który może mieć wpływ na operację odwadniania. Dodatkowo pompa Warman® DWU korzysta z konstrukcji pompy szlamowej Warman® WBH®, klienci korzystają z 90% zamienności wspólnych elementów, co pozwala im ograniczyć zapasy części zamiennych. Ponadto pompa Warman® DWU jest dostępna z silnikiem elektrycznym lub wysokoprężnym i może być montowana na pontonie lub urządzeniu mobilnym, co zapewnia elastyczność w przemieszczaniu pompy tam, gdzie jest potrzebna.

pompanapontony

„Montaż pontonowy elektrycznej pompy DWU pozwala na szeregowe pompowanie na poziomie podstawowym lub stopniowe wypompowywanie z otwartego wykopu”, wyjaśnia Koorts,Dzięki doświadczeniu firmy Weir Minerals w zakresie odwadniania jesteśmy w stanie zaprojektować kompletne rozwiązanie, które umieszcza końcówkę ssącą w wodzie, podczas gdy pompa i silnik są zamontowane powyżej linii wodnej. Utrzymuje to zanurzenie części ssącej i eliminuje problemy z zasysaniem. W pompie napędzanej olejem napędowym instalujemy wspomagany próżniowo system zalewania, który w razie potrzeby ponownie uruchamia pompę. Zasadniczą zaletą jest bezobsługowa praca”.

Pompa Warman® DWU zapewnia elastyczne rozwiązanie do odwadniania miejsc, nie tylko w zakresie mobilności, ale także w zakresie rodzaju tłoczonej cieczy. W ciągu dziewięciu lat, kiedy pompa była na rynku, inżynierowie Weir Minerals ulepszali możliwości DWU. Chociaż pompa Warman® DWU została zaprojektowana do pracy z brudną wodą, jest w stanie przetwarzać czystą wodę z wydajnością 78%, a dodanie obudowy ze stali nierdzewnej oznacza, że ​​pompa DWU nadaje się teraz do aplikacji o wysokiej kwasowości (pH> 2).

Warman® DWU jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań odwadniających, w których inne pompy zawodzą z powodu obecności cząstek stałych. Dzięki solidnej konstrukcji w porównaniu ze standardowym zakresem odwadniania oraz wyższej wydajności i wysokości podnoszenia w porównaniu z konwencjonalnymi pompami do szlamu, pompa Warman® DWU jest klasą samą w sobie.

pompa warman

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.