Dlaczego guma Linatex® jest najlepszym materiałem trudnościeralnym? - Weir Minerals

Weir Minerals Poland

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań przetwórczych dla naszych klientów w sektorach przemysłu górniczego i mineralnego, przeróbki piasku i żwiru, energetyki węglowej i przemysłu ogólnego.

Serwis tel. +48 65 619 32 93

Weir Minerals Poland to także profesjonalny serwis. Nasze doświadczenie oraz wiedza gwarantuje...

Czytaj więcej...

Przemysł ogólny

W każdym procesie produkcji mamy do czynienia z mułem lub szlamem, których obecność wymaga...

Czytaj więcej...

Energetyka

W sektorze energetycznym rozwiązania Weir Minerals znajdują powszechne zastosowanie w...

Czytaj więcej...

Piasek i żwir

W miejscach, gdzie powstają drogi, budynki i infrastruktura, zazwyczaj potrzebne są znaczne ilości piasku...

Czytaj więcej...

Górnictwo i minerały

Nasze produkty są uznawane za wiodące na świecie w obróbce szlamu – zarówno jeśli chodzi o...

Czytaj więcej...

pompa-zanurzeniowa

Newsletter

Mark Doyle, menedżer produktu Linatex® Rubber, przygląda się procesowi pompowania drobnych kruszyw i wyjaśnia, dlaczego guma jest najodpowiedniejszym materiałem ścieralnym dla tego zastosowania. Przemysł kruszyw budowlanych transportuje szlamy w różnych formach, od drobnego piasku do gruboziarnistego kruszywa. Piasek drobnoziarnisty może być bardzo ścierny i często szybko zużywa pompę szlamową. Właściwości gruboziarnistych kruszyw, które mogą wpływać na wydajność pompy, to wielkość, kształt i faktura powierzchni oraz gradacja wielkości cząstek, przy użyciu drobnych materiałów powodujących nadmierne tarcie w rurociągu.

Pompowanie drobnych kruszyw

Podczas pompowania szlamu w zastosowaniach z mokrym piaskiem, musimy ocenić cząstki ścierne przepływające przez rurociąg, a następnie, w jaki sposób wpływają one na pompę szlamową. Jeśli pompa jest wyłożona gorszą gumą, cząsteczki nie mogą się efektywnie odbić, w wyniku czego kauczuk zaczyna odrywać się w kawałki. Żłobienie zaczyna wtedy przyspieszać i negatywnie wpływa na wydajność pompy, często powodując turbulentny przepływ.

Efekt odbicia z gumą Linatex® Premium

Guma Linatex® Premium jest idealna do tego procesu. Pochłanianie energii i odbicie cząstek uzyskuje się dzięki właściwościom lateksu.

Gdy cząsteczki uderzają o powierzchnię, guma odkształca się, pochłaniając energię kinetyczną cząstki. Sprężysty charakter gumy przywraca większość tej energii do cząstki, powodując jej odbicie przy niewielkim zużyciu lub bez żadnego zużycia.

linatex energia

Kąt uderzenia cząstki w stosunku do powierzchni zużycia jest ważnym czynnikiem, ponieważ wpływ różnych kątów na stopień zużycia może być znaczny. Wewnątrz pompy kąty uderzenia wewnątrz obracającego się wirnika są zmienne i sporadyczne, ale guma Linatex® premium została tak zaprojektowana, aby absorbować całą tę energię.

Kauczuk naturalny jest znakomitym materiałem odpornym na ścieranie podczas pracy z mokrym piaskiem. Jego wytrzymałość, sprężystość i odporność na przecięcia i rozerwanie mają pozytywny wpływ na wydajność zużycia pompy szlamowej, dlatego nasza nowa i ulepszona pompa Warman® WGR® jest wyłożona gumą Linatex® premium (przeczytaj artykuł o pompie Warman® WGR® i dowiedz się więcej).

Zalety kauczuku Linatex®

Proces produkcji zastosowany w renomowanej gumie Linatex® obejmuje "przetwarzanie w fazie ciekłej" i zapewnia zachowanie pierwotnej struktury molekularnej kauczuku naturalnego. Ma to kluczowe znaczenie dla charakterystyki działania produktu, ponieważ w przeciwieństwie do konwencjonalnie zmielonych związków, które mają wypełniacze, takie jak sadza lub krzemionka, guma Linatex® Premium nie ma wypełniaczy i jest bardzo zbliżona do naturalnego lateksu.

Proces produkcyjny zapewnia, że ​​guma Linatex® Premium jest dopasowana pod względem wykończenia i wydajności, a także eliminuje możliwość przedwczesnej awarii w porównaniu do innych wyrobów gumowych.

Bezpieczeństwo

Guma jest lżejsza i bardziej elastyczna niż inne zużywające się materiały. Pomaga to w instalacji, ponieważ łatwiej i szybciej można ją wymienić; pozytywnie wpływa to także na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Zalety użytkowania gumy Linatex®:

- Mniej przestojów

- Dłuższe okresy pomiędzy konserwacją

- Wyższy stopień bezpieczeństwa

WGR Linatex

Nasza druga generacja pompy Warman® WGR® została zaprojektowana specjalnie dla rynku kruszyw. Wymienny wirnik i wykładziny są produkowane przy użyciu gumy Linatex® Premium, która jak już przeczytałeś, zapewnia najlepszą wydajność zużycia i wydłuża okresy konserwacji dla zastosowań na mokro. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej nowej i ulepszonej pompy, odwiedź stronę produktu lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem firmy Weir Minerals.

pompa Warman WGR2

pompy odwadniające

Copyright©. All rights reserved.